Navštívili jsme akci „Týden španělské kultury“ na Gymnáziu Olgy Havlové

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Navštívili jsme akci „Týden španělské kultury“ na Gymnáziu Olgy Havlové

Dne 25.10.2018 se skupina žáků studující španělský jazyk zúčastnila kulturně vzdělávací akce pořádané Gymnáziem Olgy Havlové v Ostravě – Porubě s názvem Týden španělské kultury.

Tento den byly na programu přednášky na téma „svátky ve Španělsku“ a „procházka po Madridu“.

O svátcích v oblasti španělské Valencie poutavě vyprávěl rodilý mluvčí a žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Ví, proč se každou poslední středu v srpnu koná rajčatová bitva La Tomatina, kolik tun rajčat na ni dovezou kamiony do městečka Buñol, ale také to, jak se v březnu slaví svátky Las Fallas a že na sv. Josefa pak „fallas“ pod kontrolou hasičů shoří.

Neméně zajímavá byla také přednáška o cestování po Madridu, kdy se žáci dozvěděli spoustu tipů na místa a pamětihodnosti, které nesmí při návštěvě hlavního města Španělska vynechat. Mezi ně patří například náměstí Puerta del Sol, obrazárna Prado, park El Retiro, muzeum šunky a další. Všechna místa vám neprozradíme, ale doporučíme Vám Madrid alespoň na krátkou dobu navštívit.

O tom, že naši žáci nebyli jen pasivními posluchači a přednáškám ve španělském jazyce rozuměli a odnesli si řadu zajímavých informací, svědčí fakt, že velmi dobře zvládli závěrečný testík.

Comments are closed.

© 2015 Polar televize Ostrava and Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.