Prohlídka školy

Standardní učebny

slouží pro výuku všeobecně vzdělávacích a odborných předmětů. Jsou ve větší míře vybaveny interaktivními tabulemi, ve všech jsou umístěny i televize, umývadlo a v oknech žaluzie.

Učebna cizích jazyků

Se svým audiocentrem slouží v současné době výuce jazyka anglického, německého, španělského a ruského. Technické zázemí, které zahrnuje již zmíněné audiocentrum, je vybaveno také videopřehrávači, mapami a četnými plakáty s vyučovanou látkou. Škola disponuje dvěma jazykovými učebnami.

Školní restaurace

V těchto prostorách vykonávají žáci praktické vyučování a získávají praktické poznatky. Probíhá zde stravování žáků a zaměstnanců školy, žáků a učitelů základní školy a ostatních strávníků, např. zaměstnanců firem, důchodců, apod.

Školní kuchyně

Svou vybaveností respektuje nejmodernější trendy v oblasti přípravy pokrmů. Na jídelním lístku se objevují pokrmy tradiční, regionální, pokrmy cizích kuchyní i kuchyně v moderním pojetí. Jsou zde  připravovány i výrobky studené kuchyně, které jsou součástí nabídky cateringových služeb.

Cukrářská výroba

Vybavenost této odborné učebny respektuje nejmodernější trendy v oblasti přípravy moučníků a cukrářských výrobků. Pro odbornou přípravu našich cukrářů slouží moderní vybavení. Výrobků odborné učebny jsou nabízeny široké veřejnosti.

Chemická laboratoř

Slouží pro praktickou výuku chemických předmětů převážně u oboru Analýza potravin. Moderní vybavení umožňuje zkoumat jakost potravin podle požadavků platné legislativy.

Kadeřnický salon Šilheřovice

Prostory pro praktické vyučování oboru Kadeřník  se nacházejí v prostorách školy. Tento salón je rozdělen na dámskou a pánskou část, je vybaven moderním kadeřnickým nábytkem a zařízením. Provádíme veškeré kadeřnické úkony – barvení, melírování vlasů, módní střihy a účesy

Kadeřnický salon Studio Junior Ostrava

Slouží jako odloučené pracoviště školy v Ostravě. V moderně vybaveném kadeřnickém salónu poskytujeme služby především pro širokou veřejnost. Výhodou tohoto studia je snadná dostupnost MHD.

Domov mládeže

Součástí služeb, které škola nabízí svým žákům je také ubytování na domově mládeže. Žáci mohou být ubytování celoročně nebo jen sezónně. Ubytování je realizováno na třílůžkových pokojích. Na každém patře je moderní sociální zařízení, kulturní místnost s televizí, DVD nebo VHS přehrávačem. V rámci domova mládeže mají žáci také k dispozici studovnu s PC připojenými k Internetu a posilovnu. Celý domov mládeže je pokryt signálem WIFI.

Doménové prostředí Microsoft Windows

Doménové prostředí Microsoft Windows

Škola využívá doménové prostředí Microsoft Windows. Serverové prostředí je založené na Microsoft Windows Serverech. Koncové stanice využívající operační systémy Microsoft platformy jsou integrovány do domény školy. Každý uživatel má svoje přihlašovací jméno a heslo pro přihlášení do počítače.

Sledujte nás na Instagramu