Someliérský kurz pod vedením lektora Tomáše Brühy

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Someliérský kurz pod vedením lektora Tomáše Brühy

Naši studenti z různých studijních oborů se zúčastnili someliérského kurzu vedeného panem lektorem Tomášem Brühou.

V úvodní teoretické části kurzu se studenti seznámili s významnými vinařskými oblastmi Itálie, Francie, Portugalska, Španělska, Toskánska a České republiky. Získali tak přehled o charakteristických rysech vín jednotlivých regionů a o základních principech someliérství.

Druhá, praktická část kurzu probíhala pod odborným vedením pana Brühy. Studenti si vyzkoušeli dekantaci červeného vína a prezentaci vína bílého včetně správného párování s pokrmy.

Kurz byl pro studenty přínosnou zkušeností, která jim rozšířila odborné znalosti i praktické dovednosti v oblasti gastronomie a kultury stolování.

Více ve fotogalerii.

Comments are closed.

Sledujte nás na Instagramu