Exkurze na letišti Václava Havla v Praze

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze na letišti Václava Havla v Praze

Žáci 3. B oboru Cestovní ruch se v rámci předmětu Služby cestovního ruchu zúčastnili odborné exkurze na Letišti Václava Havla v Praze.

Na letiště dorazili 24m dlouhým tříčlánkovým bateriovým trolejbusem zn. Škoda Solaris, který od března letošního roku zcela nahradil autobusové linky.

Během exkurze se žáci seznámili s odbavením cestujících a rozdílnou bezpečnostní kontrolou mezi terminály 1 a 2. Navštívili letištní salonky Master Card a Erste Premier, seznámili se se službami pro cestující, s bezpečnostní kontrolou a dalším zázemím letiště. Některé zajímala letištní modlitebna, jiné místa, kam se běžný cestující nedostane.

V druhé části prohlídky se žáci vydali autobusem po ploše letiště, zhlédli starty a přistání u dráhy vč. samotného odbavení letadel před i po přistání.

Během exkurze se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí. Mohli tipovat, kolik zaměstnanců pracuje na letišti Václava Havla, dozvěděli se, že denně letiště odbaví 30 – 40 tisíc cestujících a že za celý rok 2023 čísla odbavených cestujících vystoupala až na 13 miliónů. Pro mnohé bylo překvapením, že letiště má vlastní odbor životního prostředí a pracují zde také sokolníci nebo psovodi.

Exkurze na letišti byla velmi zajímavá a podnětná a již v jejím průběhu žáci plánovali, jaké destinace v budoucnu navštíví

Comments are closed.

Sledujte nás na Instagramu