Školní poznávací zájezd do Španělska

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní poznávací zájezd do Španělska

Na sklonku září a října vyrazila třicetičlenná skupina našich studentů na školní poznávací zájezd do Španělska.

Po třiceti hodinách jízdy jsme v pozdních odpoledních hodinách dorazili do cíle naší cesty – letoviska Oropesa del Mar. Odtud jsme vyráželi na výlety za poznáváním krás španělské Valencie.

Už od prvního dne po příjezdu nás čekal velmi pestrý program s řadou výletů do atraktivních destinací.

Pondělí se neslo ve znamení prohlídky historické části města se zříceninou hradu a příjemným bonusem byla také možnost zažít oslavu na počest Panenky Marie Trpělivé, patronky Oropesy.

Také jsme navštívili farmu nedaleko Oropesy, kde se pěstují citrusové plody. Měli jsme možnost ochutnat pomerančové víno i pomerančovou marmeládu a tyto produkty zakoupit jako pozornost pro naše blízké.

V úterý jsme podnikli výlet do Valencie, prohlédli si nádherné historické centrum a vystoupali na věž katedrály Miguelete po 207 schodech. Výhled na Valencii byl zaslouženou odměnou.

Následující den nás čekal výlet do uchvacujícího městečka Peñíscola. Prohlédli jsme si hrad, který byl v minulosti také sídlem papeže. Odpoledne jsme se stačili ještě vykoupat v moři.

Ve čtvrtek jsme opět navštívili Valencii, konkrétně Město umění a věd, které je největším kulturním centrem v Evropě. Skládá se ze 4 moderních budov navržených architektem Santiagem Calatravou. Komplex zahrnuje podmořské akvárium, interaktivní muzeum, kino IMAX a budovu opery. Nebyl snad nikdo, koho by nenadchlo představení s delfíny a možnost pozorovat žraloky, běluhy, mrože a rejnoky „tváří v tvář“.

Poslední den pobytu jsme vyrazili do horského městečka Morella s majestátním hradem na vrcholku kopce.

V sobotu jsme v ranních hodinách odjeli do metropole Katalánska – Barcelony, kde jsme si mohli prohlédnout gotickou čtvrť, známou promenádu La Rambla a zdejší přístav, navštívit tržnici Boquería a dokoupit tak ještě poslední dárky.

Večer následoval odjezd domů se vzpomínkami na skvěle prožitý týden!

Více ve fotogalerii.

Comments are closed.

© 2015 Polar televize Ostrava and Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.